вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nieadekwatnie konserwowane sztachety drewniane błyskawicznie się dewastują oraz mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny urok i własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie należałoby poznać rodzaje konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna wypada rozpocząć od właściwego oraz skrupulatnego przygotowania materiału na ogrodzenie, albowiem od tego uzależniony jest efekt finalny własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do protekcji oraz ozdoby płotów z drzewa niezbędne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Kiedy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, powinno się nanosić następne preparaty, jakie zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego płotu, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od środka, lecz nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ten sposób płot pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe należy przeznaczyć im wiele uwagi i opieki.

Całkiem inaczej jest w wypadku ogrodzeń plastikowych. Ten wariant ogrodzeń jest w całości odporny na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji więc dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий